Arsenalu samo bod protiv Evertona

BEOGRAD, 9. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Arsenala propustili su priliku da se probiju na drugo mesto na tabeli engleskog prvenstva, pošto su na svom terenu u Londonu odigrali 2:2 protiv Evertona u utakmici 21. kola Premijer lige.

Gosti su poveli već u 12. minutu golom Leona Osmana, kome je odlično asistirao američki reprezentativac Lendon Donovan, debitant u dresu kluba iz Liverpula.

"Tobdžije" su do izjednačenja došle u 28. minutu, kada je nakon dobre kombinacije Andreja Aršavina i Eduarda, šutirao Denilson, lopta zakačila Osmana i prevarila golmana Evertona.

Novu prednost Evertonu doneo je Stiven Pijenar, koji je u 80. minutu istrčao kontranapad i rutinski poslao loptu iza leđa čuvara mreže Arsenala.

Domaćin je u prvom minutu sudijske nadoknade ipak uspeo da dođe do boda, posle šuta Rosickog sa ivice kaznenog prostora.