Roma sa igračem manje savladala Kjevo

BEOGRAD, 9. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Kjeva sa 1:0 u utakmici 19. kola italijanskog prvenstva, iako su od 11. minuta imali igrača manje na terenu.

Domaća ekipa povela je već u prvom minutu, kada je posle kornera sa desne strane, Danijele de Rosi bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i glavom poslao loptu u mrežu Kjeva.

U 11. minutu golman Rome Alesandre Doni je izvan svog kaznenog prostora rukom zaustavio šut Elvisa Abruskata i zaradio crveni karton.

Fudbaleri Kjeva su od tog trenutka preuzeli terensku inicijativu, ali nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

Na drugoj strani, Roma je u 54. minutu mogla da duplira vođstvo, nakon što je u šesnaestercu gostiju oboren Luka Toni, a sudija je pokazao na "belu tačku".

Udarac sa 11 metara izveo je Davide Pizaro, ali je golman Stefano Sorentino odličnom intervencijom izbio loptu u korner.

U drugoj današnjoj utakmici 19. kola Serije, kasnije večeras u Milanu igraju vodeći Inter i poslednjeplasirana Sijena.