Atletiko Madrid ubedljiv, Rasing iznenadio Sevilju

BEOGRAD, 9. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su domaći Valjadolid sa 4:0 u prvoj utakmici 17. kola španskog prvenstva.

Madridskoj ekipi to je peta pobeda u šampionatu, dok je domaćin zabeležio sedmi poraz.

Atletiko je poveo u 16. minutu golom Hozea Hurada, a ubedljiv trijumf gostiju najavio je Dijego Forlan pogotkom u 32. minutu.

Strelac trećeg gola za ekipu iz glavnog grada Španije bio je Hoze Rejes u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Serhio Aguero u poslednjem minutu utakmice.

Fudbaleri Rasinga iz Santandera iznenadili su danas u Sevilji istoimenu domaću ekipu u 17. kolu španskog prvenstva i pobedili sa 2:1.

Rasingu je to četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica, dok je Sevilja zabeležila treći uzastopni poraz.

Dvostruki strelac za ekipu iz Kantabrije bio je Serhio Kanales u 26. i 38. minutu, a poraz Sevilje ublažio je Kofi Romarik u 62. minutu.

Reprezentativac Srbije Ivica Dragutinović odigrao je svih 90 minuta u dresu domaće ekipe.