Preokret Intera protiv Sijene

BEOGRAD, 9. januara 2010. (Beta) - Vodeća ekipa italijanskog prventstva, Inter pobedila je na svom terenu poslednjeplasiranu Sijenu sa 4:3 u utakmici 19. kolu Serije A, iako je dva puta gubila.

Gosti su došli do vođstva golom Masima Makaronea u 18. minutu, a izjednačio je Dijego Milito u 24. minutu.

Preokret Interu doneo je Vesli Snajder pogotkom u 36. minutu, ali je Sijena izjednačila samo minut kasnije preko Albina Ekdala.

U 65. minutu došlo je do novog preokreta, pošto je Makarone svojim drugim golom na utakmici doveo Sijenu do prednosti od 3:2.

Tada se činilo da će poslednjeplasirani tim Serije A napraviti senzaciju, ali je usledila uzbudljiva završnica u kojoj je aktuelni šampion Italije došao do sva tri boda.

Igrao se 88. minut kada je, takođe svojim drugim golom na meču, Snajder izjednačio na 3:3, a u drugom minutu sudijske nadoknade četvrti, pobedonosni pogodak za "nero-azure" dao je štoper Valter Samjuel.

Ekipa Žozea Morinja sada na čelnoj poziciji ima 45 bodova, 11 više od gradskog rivala Milana, koji sutra u derbiju kola igra protiv Juventusa.