Het trik Karlosa Teveza

BEOGRAD, 12. januar 2010. - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Blekburn rezultatom 4:1 (2:0) u poslednjem meču nekompletnog 21. kola Premijer lige, a tri gola postigao je argetinski reprezentativac Karlos Tevez.

Siti je rano poveo već u osmom minutu preko Karlosa Teveza, drugi gol postigao je Mika Ričards u 40. minutu posle odličnog solo prodora. Na samom početku drugog dela igre igrač utakmice Tevez lepim golom sa ivice šesnaesterca povisio je na 3:0, da bi rezultat smanjio Morten Gamst Pedersen u 71. minutu.

Konačnih 4:1 postavio je sjajni Karlos Tevez het-trikom u poslednjim trenucima utakmice, što je njegov 12 gol u šampionatu.

Siti je tako ostvario i četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu nakon koje se probio na četvrto mesto na tabeli sa 38 bodova, četiri manje od trećeplasiranog Arsenala.