Partizan izgubio u Pireju

BEOGRAD, 13. januara 2010. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Pireju od grčkog Olimpijakosa sa 81:60 (20:15, 16:18, 27:16, 18:11) u utakmici desetog kola Grupe B Evrolige.

Partizan je još u prošlom kolu obezbedio plasman u Top 16 fazu, a Olimpijakos prvo mesto u grupi.

"Crno-beli" su zauzeli treću poziciju u grupi sa učinkom od po pet pobeda i poraza. Druga je španska Unikaha, koja je večeras savladala Lijetuvas Ritas, a četvrto mesto osvojio je Efes Pilsen posle pobede nad Orleanom.

Najbolji u Olimpijakosu bio je Linas Klejza sa 16 poena, Jotam Halperin dodao je na to još 14 poena, dok je Joanis Burusis meč završio sa 12 poena.

Najefikasniji u Partizanu bili su Lorens Roberts i Lester Mekejleb sa po 14 poena, a Jan Veseli ubacio je 11 poena.

Obe ekipe u utakmicu su ušle rasterećene zbog činjenice da su već osigurale plasman u Top 16 fazu Evrolige, a "crno-beli" su u Pirej doputovali i bez povređenog prvog centra Aleksandra Marića.

Veći deo prve četvrtine protekao je u izjednačenoj igri, a u kojoj nijedan rival nije uspeo rezultatski da se "odlepi".

To je prvo pošlo za rukom grčkoj ekipi, koja je u poslednja dva minuta napravila seriju od 7-0 i stigla do prednosti 20:15.

Na početku druge deonice atinski "crveno-beli" su stekli i osam poena viška (26:18), ali je Partizan sačuvao rezultatsku neizvesnost.

Novih osam poena prednosti (36:28) domaći tim imao je nešto više od minut i po pre kraja, na šta je Partizan odgovorio dobrom odbranom i mini-serijom 5:0 za 33:36.

Partizan je na početku treće četvrtine, prvi put posle mnogo vremena, došao do minimalne prednosti (37:36).

U 24. minutu šampion Srbije i Jadranske lige je "trojkom" Lestera Mekejleba poveo sa 47:44, ali je tu i stao.

Olimpijakos je u sledeća četiri i po minuta igrao odličnu, napravio seriju od 16-0, poveo sa 60:47 i, praktično, rešio pitanje pobednika.

U poslednjoj četvrtini bilo je evidentno da Partizan nema snage za preokret, a Olimpijakos je ubedljivom pobedom završio prvu fazu takmičenja u Evroligi.

Partizan: Mekaleb 14, Roberts 14, Kecman 6, Milošević 1, Rašić, Božić 3, Veseli 11, Đekić 2, Vraneš 6, Mitrović 3, Bešović, Lučić.

Olimpijakos: Gliniadakis, Burusis 12, Čildres 10, Halperin 14, Kleiza 16, Teodosić 8, Vujčić 6, Pen 3, Mavrokefalidis 3, Vasilopulos, Papanikolau.

Košarkaši Efes Pilsena pobedili su Orlean 75:60 i zahvaljujući porazu Lijetuvos Ritasa od Unikahe sa 73:71 izborili plasman u Top 16 fazu Evrolige.

Žreb za Top 16 fazu Evrolige biće održan 18. januara.

Grupa A

Četvrtak

Cibona - Asvel (20h)
Fenerbahče - Žalgiris (20h)
Barselona - Montepaski (20:45h)

Tabela: Barselona 9-0, Montepaski 8-1, Asvel 3-6, Fenerbahče 3-6, Cibona 2-7, Žalgiris 2-7.

Grupa B

Orlean - Efes Pilsen 60:75
Lijetuvos Ritas - Unikaha 71:73
Olimpijakos - Partizan 81:60

Tabela: Olimpijakos 8-2, Unikaha 7-3, Partizan 5-5, Efes Pilsen 4-6, Lijetuvos 4-6, Orlean 2-8.

Grupa C

Četvrtak:

Lotomatika - Olimpija (19h)
CSKA Moskva - Kaha Laboral (19h)
Marusi - Makabi (19h)

Tabela: Kaha Laboral 7-2, CSKA 7-2, Makabi 6-3, Lotomatika 3-6, Marusi 3-6, Olimpija 1-8.

Grupa D

Armani Džins - Real Madrid 66:75
Prokom - Himki 75:70
Oldenburg - Panatinaikos 64:67

Tabela: Real 8-2, Panatinaikos 8-2, Himki 6-4, Prokom 4-6, Armani Džins 3-7, Oldenburg 1-9.