Kamerun savladao Zambiju, Gabon i Tunis podelili bodove

BEOGRAD, 17. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Kameruna su u Lumbangu pobedili Zambiju sa 3:2 u drugom kolu Grupe D na Kupu afričkih nacija i sačuvali šanse za plasman u četvrtfinale tog takmičenja.

Meč je loše počeo za višestrukog prvaka Afrike, pošto je Zambija povela u osmom minutu golom Kliforda Mulenge.

Navijači Kameruna na izjednačenje su morali da čekaju do 68. minutu kada je mrežu Zambije pogodio DŽeremi. Samo četiri minuta kasnije Kamerun je napravio rezultatski preokret golom Samjuela Etoa.

U veoma uzbudljivoj završnici utakmice, Zambija je u 82. minutu izjednačila iz penala, a strelac je bio Feliks Katongo. Izuzetno važnu pobedu selekciji Kameruna doneo je Mamadu Idrisu golom u 86. minutu.

U prvoj današnjoj utakmici ove grupe Gabon i Tunis su u Lubangu remizirali bez pogodaka.

Na tabeli vodi Gabon sa četiri boda, jedan manje ima Kamerun, Tunis je sakupio dva, a Zambija jedan bod.