Kamerun i Zambija u četvrtfinalu Kupa afričkih nacija

BEOGRAD, 21. januara 2010. (Beta) – Fudbalska reprezentacija Kameruna plasirala se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija pošto je u Lubangu odigrala nerešeno 2:2 sa selekcijom Tunisa, u utakmici trećeg kola Grupe D.

Fudbaleri Tunisa poveli su već u prvom minutu golom Amina Čermitija, ali su nakon toga Kamerunci preuzeli inicijativu i stvarali šanse. Izjednačio je Samjuel Eto u 47. minutu, a autogolom Aurelijena Čeđua Tunis je u 63. minutu ponovo došao do prednosti.

Minut kasnije izjednačio je Landri Nguemo i tako svom timu obezbedio plasman u četvrtfinale.

Zambija je pobedila Gabon sa 2:1 golovima Rejforda Kalabe u Džejmsa Čamange i plasirala se u četvrtfinale. Jedini gol za Gabon postigao je rezervista Fabris De Markolino.

To je bila prva pobeda Zambije na turniru.

Zambija je pre ove utakmice imala samo jedan bod u Grupi D, ali je ipak uspela da se plasira među osam najboljih na Kupu afričkih nacija, prvi put posle 14 godina.

U Grupi D, pored Kameruna i Zambije, i Gabon ima četiri boda, ali ipak nije izborio plasman u završnicu, dok je Tunis osvojio tri boda.

Četvrtfinalni mečevi igraju se u nedelju 24. i ponedeljak 25. januara.

U nedelju se igraju utakmice između Angole i Gane, kao i Obale slonovače i Alžira, dok se u ponedeljak sastaju Zambija i Nigerija, i Kamerun i Egipat.