Rukometaši Srbije izgubili od Danske

BEOGRAD, 21. januara 2010. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Lincu od Danske sa 23:28 (9:15), u utakmici drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu u Austriji.

U ekipi Srbije Žarko Šešum, Momir Ilić i Ivan Stanković postigli su po četiri pogotka, dok su po tri dodali Aleksandar Stojanović i Nenad Vučković.

U ekipi aktuelnog evropskog šampiona Danske, najbolji je bio Anders Jensen Egert sa 10 golova, a po pet su postigli Hans Lindberg i Mikel Hansen.

Reprezentacije Srbije ima jedan bod u Grupi B, posle remija sa Islandom (29:29), dok je Danska na prvom mestu sa četiri boda.

U prvoj utakmici Grupe B Austrija i Island odigrali su danas nerešeno 37:37.

U trećem kolu, u subotu od 18 sati, Srbija će igrati protiv Austrije.

Danci su potpuno dominirali u prvom poluvremenu, poveli su sa 7:4, a priključak je u tim trenucima držao Ilić sa tri gola. Rukometaši Srbije su napravili mnogo grešaka u napadu, što je aktuelni evropski šampion iskoristio i uvećavao prednost.

U tim trenucima izabranici Seada Hasanfendića nisu imali rešenje za Egerta koji je do kraja poluvremena postigao šest golova. Danci su najveću prednost u prvom delu igre od sedam golova stekli u 26. minutu (14:7).

U završnici deonice razigrao se Aleksandar Stojanović sa tri pogotka, ali to nije bilo dovoljno da se rukometaši Srbije do kraja poluvremena značajnije približe protivniku.

Danci su i u drugom poluvremenu nastavili sa dobrom igrom, iskusno su čuvali prednost, a rukometaši Srbije su u nekoliko navrata uspevali da se približe na pet golova zaostatka.

U završnici utakmice, Srbija je zaigrala nešto bolje i uspela serijom od 3:0 da dođe do 21:24, da bi Ilić golom iz sedmerca smanjio na tri gola zaostatka (23:26).

Ali, rukometaši Srbije do kraja nisu uspeli da ugroze sigurne Dance i u poslednjem kolu će pokušati da obezbede plasman u drugu fazu takmičenja.

Srbija: Stanić, Kojić, Šešum 4, Nikčević 2, Stojanović 3, Toskić, Perić, Ilić 4 (2), Marković, Pejanović, Anđelković, Lapčević, Vilovski 2, Vučković 3, Nenadić 1, Stanković 4.

Danska: Hvid, Morgensen, Laen, Jorgensen, Henrik Knudsen, Kristijansen, Egert 10 (3), Niklas Landin Jakobsen, Spelerberg 2, Mihael Knudsen 3, Lase Svan Hansen, Lindberg 5, Sondregard 1, Mikel Hansen 7, Kasper Nilsen, Mads Nilsen.

Sedmerci: Srbija 2 (1), Danska 3 (3)
Isključenja: Srbija 12, Danska 6 minuta