Debi Stojkovića u remiju Vigana

BEOGRAD, 23. januara 2010. (Beta) - Golman reprezentacije Srbije Vladimir Stojković debitovao je za engleskog prvoligaša Vigan, koji je u četvrtom kolu FA kupa odigrao nerešeno 2:2 sa četvrtoligašem Nots kauntijem.

Prema pravilima FA kupa, nova utakmica igraće se na terenu ekipe Vigana.

Priliku da prođe u peto kolo FA kupa propustio je i Vulverhempton, koji je na svom terenu odigrao takođe 2:2 sa drugoligašem Kristal Palasom.

U duelu prvoligaša, Portsmut je na svom terenu savladao Sanderlend sa 2:1, a istim rezultatom Birmingem siti je u Liverpulu bio bolji od Evertona.

Bolton je kod kuće savladao Šefild junajted sa 2:0, Fulam je bio bolji od niželigaša Ekringtona sa 3:1, dok je Aston Vila trijumfovala protiv Brajtona sa 3:2.

Fudbaleri trećeligaša Lids junajteda napravili su iznenađenje u četvrtom kolu engleskog FA kupa, pošto su u Londonu odigrali 2:2 sa domaćim Totenhemom i izborili novu utakmicu na svom stadionu.

Totenhem je poveo golom Pitera Krauča u 42. minutu, ali je DŽermejn Bekford izjednačio u 52. minutu.

Novu prednost domaćinu doneo je ruski internacionalac Roman Pavljučenko u 75. minutu i tada se činilo da Lids neće imati snage za još jedan pogodak.

Ipak, ekipa koja je i u prošlom kolu napravila iznenađenje pobedom nad Mančester junajtedom, do remija je došla penalom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Majkl Doson je u svom kaznenom prostoru faulirao Bekforda koji je bio precizan sa "bele tačke" i postavio konačan rezultat.