Pobede Barse i Sevilje

BEOGRAD, 23. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Valjadolida sa 3:0 u utakmici 19. kola španskog prvenstva i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Aktuelni prvak Španije, Evrope i sveta sada ima 49 bodova, osam više od drugoplasiranog Reala iz Madrida koji sutra igra protiv Malage.

Izabranici Pepea Gvardiole do prednosti protiv Valjadolida došli su u 20. minutu pogotkom Ćavija Ernandeza.

Samo dva minuta kasnije na 2:0 povisio je Dani Alveš, a konačan rezultat postavio je zvanično najbolji igrač sveta u 2009. godini, Lionel Mesi u 56. minutu.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu ekipu Almerije sa 1:0 u prvoj utakmici 19. kola španskog prvenstva.

Utakmica je odlučena već u devetom minutu, kada je Alvaro Negredo zatresao mrežu gostiju.

Reprezentativac Srbije Ivica Dragutinović odigrao je svih 90 minuta za ekipu Sevilje.

Domaćem timu to je bila deseta prvenstvena pobeda, dok je Almerija doživela deveti poraz i do kraja sezone predstoji joj borba za opstanak u Primeri.