Partizan siguran protiv Zadra

BEOGRAD, 23. januara 2010. (Beta) - Košarkaški Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Zadra sa 86:74 (27:15, 24:24, 18:13, 17:22) u utakmici 18. kola Jadranske lige.

"Crno-belima" je to 13. pobeda u regionalnom takmičenju, dok su Zadrani zabeležili sedmi poraz.

Partizan je u hali Pionir od prvog minuta bio u prednosti, a već u šestom minutu ona je iznosila 18:6.

Početkom druge deonice gosti su uspeli da smanje na 21:27, ali je Partizan predvođen raspoloženim Lorensom Robertsom do kraja prvog poluvremena vratio dvocifreno vođstvo (51:39).

Šampion Srbije i Jadranske lige je na početku treće četvrtine napravio seriju od 9:0, poveo 60:39 i već tada najavio pobedu.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Zadra zaigrali su malo bolje i do kraja meče uspeli da se izbore za koliko-toliko častan poraz.

Najefikasniji u Partizanu bio je Roberts sa 15 poena, a dvocifreni učinak imao je i Jan Veseli koji je ubacio deset poena.

U ekipi iz Hrvatske najefikasniji bili su Rok Stipčević i Damir Rančić sa po 16 poena.

Partizan: Roberts 15, Mekejleb 9, Kecman 9, Strahinja Milošević 7, Rašić 7, Lešić, Mitrović 4, Božić 6, Veseli 10, Vraneš 9, Stevan Milošević 2

Zadar: Rančić 16, Perić 7, Stipčević 16, Bojsa 7, Marcinković, Ružić 15, Bilan, Dauns 7, Morović 4, Kar, Skifić, Plejsted 2