Pobeda Crvene zvezde u Kragujevcu

BEOGRAD, 23. januara 2010. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Kragujevcu ekipu Radničkog sa 68:55 (20:12, 16:12, 15:13, 17:18) u utakmici 18. kola Jadranske lige.

"Crveno-belima" je to osma pobeda u regionalnom takmičenju, dok su Kragujevčani upisali 11 poraz.

Radnički je samo u prvih pet minuta utakmice uspevao da zadrži rezultatsku ravnotežu sa gostima kojima je pobeda bila preko potrebna u borbi za mesto u Evrokupu sledeće sezone.

"Crveno-beli" su posle deset minuta vodili sa osam poena razlike, a do kraja prvog poluvremena, zahvaljujući Majku Tejloru i Elmedinu Kikanoviću stekli su dvocifrenu prednost (36:24).

Sredinom treće četvrtine izabranici Aleksandra Trifunovića došli su i do "plus 16" (45:29), a do kraja utakmice bez veći problema su sačuvali ubedljivu prednost.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Kešelj sa 15 poena, Kikanović je dodao na to još 12 poena, a Tejlor, Boris Bakić i Oliver Stević ubacili su po 11 poena.

U domaćem timu najzapaženiji bio je Mladen Pantić sa 14 poena, a Vladimir Vuksanović postigao je 11 poena.

Trener Crvene Zvezde Aleksandar Trifunović je ocenio da je pobeda nad Radničkim psihološki značajna, posle dva poraza te beogradske ekipe u Jadranskoj ligi.

"Uspeli smo da kroz borbenost i želju dobijemo utakmicu, uspostavili smo ritam igre vrlo rano i uz malo oscilacija držali ga tokom cele utakmice" rekao je Trifunović.

Trener Radničkog Miroslav-Muta Nikolić je rekao novinarima da je njegov tim igrao bez koncentracije i sa lošom odbranom.

"Mi smo neorganizovano igrali u napadu, znači, plejmerkeri su igrali katastrofalno", rekao je Nikolić.

On je istakao da je Crvena Zvezda zasluženo pobedila - imala je agresivniju odbranu i pokazala veću borbenost od domaćeg tima.

Prema rečima Nikolića, Radničkom je na poziciji jedan potreban iskusniji igrač koji će voditi tim.

Radnički - Crvena zvezda 68:55 (20:12, 16:12, 15:13, 17:18)

Radnički: Šepa 2, Čakararević 5, Kotiševski 5, Milosavljević 8, Urazmanov, Veljović, Mijatović 5, Aleksić 5, Pantić 14, Vuksanović 11, Bikić, Kljajević.

Crvena zvezda: Kešelj 15, Kikanović 12, Radosavljević, Rondović 2, Tejlor 11, Nedović 1, Stević 11, Radivojević 1, Videnov 2, Štimac 2, Bakić 11, Bjelica.