Alžir i Gana u polufinalu

BEOGRAD, 24. januara 2010. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Alžira neočekivano je eliminisala selekciju Obale Slonovače u četvrtfinalu Kupa afričkih nacija i pobedom od 3:2 posle produžetaka plasirala se među četiri najbolje ekipe takmičenja.

Učesnika polufinala odlučio je pogodak člana Blekpula Hamera Buaze u trećem minutu produžetka. Izuzetan doprinos pobedi dao je i Mađid Bugera iz Glazgova, koji je u 90. minutu regularnog toka utakmice postigao drugi gol za Alžir i izborio se za dopunskih 30 minuta igre.

Strelci za Obalu Slonovače, koja dva puta ispustila gol prednosti, bili su Salomon Kalu i Abdul Kader Keita. Prvi gol za Alžir bio je delo Karima Matmura.

Alžir će u polufinalu igrati sa pobednikom duela branioca titule Egipta i Kameruna.

Plasman među četiri najbolja tima kontinenta ranije danas izborila je i Gana srpskog selektora Milovana Rajevca koja je savladala domaćina turnira Angolu sa 1:0.

Pobednički gol za Ganu, koja će na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi igrati u grupi sa Srbijom, postigao je prvotimac francuskog Rena Asamoa Gijan u 16. minutu susreta.

Gana će se za mesto u finalu boriti sa boljim iz sutrašnjeg susreta Nigerije i Zambije.