Milanu ni igrač više ne pomaže protiv Intera

BEOGRAD, 24. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su velikog gradskog rivala Milan sa 2:0 i učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli italijanskog prvenstva.

Inter je do pobede stigao iako je sudija Đanluka Roki već u 26. minutu pokazao crveni karton Vesliju Snajderu, koji je arbitru ironičnim aplauzom prigovorio zbog opomene Lusiju.

Aktuelni prvak Italija do tada je već stekao prednost od 1:0, pošto je Dijego Milito iskoristio dodavanje Gorana Pandeva u 10. minutu. Pandev se u 65. minutu i sam upisao u listu strelaca za konačnih 2:0.

Milan je, uprkos brojčanoj nadmoći, Interu bio ravnopravan rival samo u drugom poluvremenu. U finišu prvog kao da nije mogao da se oporavi od velike inicijative Intera na početku meča, kada su nero-azuri mogli da stignu i do ubedljivijeg vođstva, jer je Snajder dva puta ozbiljno pripretio, a još jednom i Milito.

Početkom drugog dela igre Milan je mogao do izjednačenja.

Andrea Pirlo je za malo pogodio iz slobodnog udarca, dok je šut Klarensa Sedorfa glavom sa oko pet metara zaustavio golman Intera Žulio Sezar. Volej Ronaldinja, takođe, prošao je tik pored gola.

Definitivni ostanak bodova kod zvaničnog domaćina Intera najavila je stativa Pandeva. Ubrzo se, međutim, Pandev iskupio za promašeno i iz slobodnog udarca sa oko 20 metara precizno gađao u gornji desni ugao gostiju za vođstvo od 2:0.

Utakmica se, ipak, zakomplikovala u samom finišu, odnosno sudijskoj nadoknadi.

Prvo Klas Jan Huntelar nije iskoristio idealnu šansu za prvi gol Milana, a potom je sudija Roki pokazao na penal i isključio Lusija zbog drugog žutog kartona, odnosno igranja rukom u svom kaznenom prostoru.

Žulio Sezar je, međutim, odbranio šut Ronaldinja, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Inter je tako stigao i do kote od 49 osvojenih bodova, dok je Milan, najbliži pratilac gradskog rivala, sakupio devet manje, ali uz utakmicu manje.

Fudbaleri Palerma savladali su  Fiorentinu sa 3:0 i pobedom u 21. kolu Serije A preuzeli peto mesto na tabeli italijanskog prvenstva.

Dvostruki strelac za Palermo bio je Abel Ernandes, a mrežu Fiorentine zatresao je i Hrvat Igor Budan.

Palermo je u dosadašnjem toku sezone osvojio 34 boda, jedan više od Juventusa, a tri manje od Napolija, koji je golovima Kristijana Mađa i Luke Čigarinija pobedio Livorno sa 2:0.

Juventus je sinoć u Torinu izgubio od trećeplasirane Rome sa 2:0.

Prvi je Inter sa 46 bodova, dok šest manje ima njegov gradski rival Milan. Situacija bi mogla da bude znatno drugačija posle njihovog večerašnjeg duela u velikom derbijuitalijanskog fudbala.

Bolonja je savladala Bari sa 2:1, dok je Đenova bila bolja od Atalante 2:0.

Lacio i Kjevo su odigrali nerešeno 1:1, a istim rezultatom je završen i duel Sijene i Kaljarija, koji su oba tima završila sa po 10 igrača na terenu.

Najviše golova bilo je u Udinama gde je domaći Udineze izgubio od Sampdorije sa 2:3, iako je dva puta imao gol prednosti.