Serena Vilijams I Žistin Enan u finalu

BEOGRAD, 28. januara 2010. (Beta) - Prva teniserka sveta, Amerikanka Serena Vilijams, i bivša najbolje rangirana svetska igračica, Belgijanka Žistin Enan, igraće u finalu Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu.

Sedmostruka grend slem šampionka Enan pobedila je u polufinalu Kineskinju Đije Dženg sa 6:1 i 6:0, u najkraćem meču na turniru, trajao je samo 51 minut, dok je Vilijamsova imala teži posao protiv takođe Kineskinje, Na Li, koju je pobedila sa 7:6 i 7:6.

To je drugi turnir na kojem Enanova učestvuje posle 18-mesečne pauze.

"Ovo je prvi grend slem posle povratka na teren i već sam u finalu. Ovo je više nego nestvarno. Srećna sam što ću igrati protiv Serene, jer ako želim da osvojim još jednu grend slem titulu, moram da pobedim najbolji igračicu na svetu. To je najveći izazov", rekla je Žistin Enan.

Serena vilijams, koja je od 2003. svake neparne godine osvajala Australijan open, boriće se za svoju 12. grend slem titulu u singlu.

Ona nikada nije izgubila u finalu na Otvorenom prvenstvu Australije, a pobeda protiv Na Li bila je njena 50. pobeda u Melburn parku.

"Mogla sam i ranije da završim polufinalni meč... Propustila sam mnogo meč lopti jer ona nije odustajala", rekla je Vilijamsova.

Žistin Enan i Serena Vilijams su do sada odigrale 13 mečeva, ali nikada se nisu sastale u finalu nekog grend slem turnira. Serena je ostvarila sedam pobeda, poslednji put na turniru u Majamiju 2008. godine (6:2, 6:0).

Bez obzira na ishod sutrašnjeg finala, Vilijamsova će ostati prva na WTA listi, a Enanova će i dalje biti bez plasmana, pošto je za
rejting potrebno da teniseri učestvuju na tri turnira.

Serena i Venus Vilijams će igrati u finalu dublova, pošto su danas pobedile šeste nosioce Lizu Rejmond i Rene Stabs iz SAD sa 6:3 i 7:6.

Sestre Vilijams će se za 11. grend slem titulu u dublu boriti protiv prvih nosioca Kare Blek i Lizel Huber, koje su u polufinalu pobedile Ruskinju Mariju Kirilenko i Poljakinju Agnješku Radvansku sa 6:1, 1:6 i 6:3.