
Tojota povlači svoje modele u Evropi
BRISEL, 28. janauara 2010. (Beta-AP) - Japanska Tojota (Toyota) objavila je u četvrtak da će povući na remont svoje modele u Evropi zbog problema sa pedalom za gas, ali da još proverava koliko vozila koristi pedalu zbog koje su već opozvani njeni automobili u SAD.
Najveći svetski proizvođač motornih vozila juče je prekinuo prodaju osam modela u SAD - uključujući "kamri" (Camry), najprodavaniji automobil u SAD - da bi popravio pedalu za gas koja može da se zaglavi i izazove iznenadno ubrzanje.
Prošle sedmice Tojota je objavila opoziv za istih osam prodatih modela, koji obuhvata 2,3 miliona automobila, a u utorak je objavila povlačenje dodatnih 1,09 milion vozila u SAD.
Japanska kompanija kaže da "čini sve napore da sa svojim kupcima reši problem što je pre moguće." Problem je redak, kaže kompanija, i poziva evropske vozače da se obrate servisima Tojote za pomoć i pre nego što budu upućena upustva za opoziv.