Orlando pobedio Boston

BEOGRAD, 29. januara 2010. (Beta) - Košarkaši Orlanda uspeli su da nadoknade 16 poena zaostatka i pobede na svom terenu Boston sa 96:94, a trijumf timu sa Floride doneo je Rašard Luis pogotkom 1,3 sekunde pre kraja.

Luis je osvojio loptu i odmah krenuo ka košu, prošao Kevina Garneta i ostao sam na polaganju. Boston je probao da dođe do pobede za preostalo vreme, ali je Rašid Valas promašio trojku. Orlando se sada izjednačio sa Atlantom na vrhu tabele Jugoistočne divizije.

Najefikasniji u timu Medžika bio je Luis sa 23 poena, dok je Dvajt Hauard završio utakmicu sa 19 poena i 10 skokova. Krilni centar Orlanda postigao je 11 poena u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji u Bostonu bio je Rej Alen sa 20 poena.

Feniks je kod kuće pobedio Dalas sa 112:106, a najzaslužniji za preokret i stizanje 14 poena zaostatka bili su rezervni igrači - Goran Dragić sa 13, Džered Dadli sa 12 i Luis Amundson sa osam postignutih poena.

Najefikasniji u timu iz Arizone bio je Amari Stodemajer sa 22 poena, ali je on poslednju četvrtinu proveo na klupi za rezervne igrače. Stiv Neš završio je meč sa 19 poena i 11 asistencija.

Dalas su predvodili Džejson Teri sa 19 i Dirk Novicki sa 17 poena.

Toronto je u gostima pobedio Njujork sa 106:104, što mu je bio četvrti uzastopni trijumf.

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.