Nova pobeda Rome, kiks Milana

BEOGRAD, 31. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome pobedili su Sijenu sa 2:1 i niz od 17 utakmica bez poraza, dok je Milan odigrao nerešeno sa Livornom 1:1, u utakmicama 22. kola italijanskog prvenstva.

Roma je do 12. pobede u prvenstvu stigla u 88. minutu utakmice, kada je pogodak postigao Stefano Okaka Čuka. Roma je povela u 29. minutu golom Jona Arnea Risea, drugim na poslednje dve utakmice, a izjednačio je Simone Vergasola u 41. minutu.

. Rimska ekipa se tako izjednačila na tabeli sa Milanom, koji danas nije uspeo da pobedi. Obe ekipe sakupile su po 41 bod i imaju osam manje od vodećeg Intera, čija utakmica sa Parmom je odložena za 10. februar zbog snega.

Milan je na svom terenu odigrao nerešeno sa Livornom 1:1. Poveli su crveno-crni preko Masima Ambrosinija u 44, a samo devet minuta kasnije izjednačio je kapiten gostiju Kristijano Lukareli.

Kaljari i Fiorentina podelili su bodove 2:2, a zaslužan za bod ekipe iz Firence je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić, koji je
izjednačio u 63. minutu.

Fiorentina je povela u 8. minutu preko Marka Markijonija, ali su domaći uspeli da preokrenu rezultat preko Andree Lacarija i Davidea Astorija.

Trener ljubičastih Čezare Prandeli pružio je šansu bivšem igraču Partizana Ademu Laljiću, koji je debitovao za Fiorentinu u 82. minutu.

Sampdorija je pobedila Atalantu sa 2:0, dok su Katanija i Udineze i Kjevo i Bolonja utakmice završili istim rezultatom - 1:1.

U poslednjoj utakmici 22. kola Juventus i Lacio su u Torinu podelili bodove 1:1. Crno-beli su poveli golom Alesandra Del Pjera iz
jedanaesterca u 70. minutu, ali je posle osam minuta izjednačio Stefano Mauri.

To je bila prva utakmica Alberta Zakeronija na klupi crno-belih od kada je zamenio otpuštenog trenera Čira Feraru.

Obe ekipe su posle večerašnjeg remija napredovale na tabeli. Juventus za jednu poziciju i sada sa 34 bodova zauzima peto mesto, dok je Lacio popravio plasman za dve pozicije i nalazi se na 15. mestu sa 22 boda.