Heres pobedio Osasunu, Malaga bolja od Atletika

BEOGRAD, 31. januara 2010. (Beta) - Poslednjeplasirana ekipa španskog fudbalskog prvenstva Heres pobedila je Majorku sa 2:1 i tako ostvarila tek drugu pobedu u Primeri, dok je Malaga pobedila Atletiko Madrid sa 2:0, u utakmicama 20. kola španskog prvenstva.

Pjer Vebo doneo je vođstvo Majorci u 24. minutu, a gosti su posle desetak minuta mogli da dupliraju vođstvo, ali je Aris Aduris promašio jedanaesterac. Heres je nakon toga preokretom došao do pobede, golovima Karlosa Kalva, u 52. i 80. minutu.

Heres je i dalje poslednji na tabeli sa 11 bodova i ima šest bodova manje od ekipa koje se bore za opstanak. Majorka je četvrta sa 34 bodova. Ekipa ima maksimalan učinak na svom terenu, ali je na gostovanjima pobedila samo dva puta.

Malaga je na gostovanju pobedila Atletiko Madrid sa 2:0 i tako se izvukla iz opasne zone. Gosti su poveli već u trećem minutu golom
dude, a konačan rezultat postavio je Fransisko Lopes u 72. minutu.

Atletiko je sa 23 bodova na 13. mestu na tabeli, a Malaga je sa tri boda manje na 15. poziciji.

Viljareal je na svom terenu izgubio od Osasune sa 0:2 i tako propustio priliku da se umeša u borbu za mesto koje sledeće sezone vodi u evropska takmičenja.

Na stadionu Madrigal Osasuna je povela u 15. minutu golom Huana Fransiska Toresa, koji je pet minuta pre kraja obezbedio pobedu gostima svojim drugim golom na utakmici.

Viljareal je tako pao na 10. mesto na tabeli, a Osasuna se popela na deveto. Obe ekipe imaju po 26 bodova.

Saragosa je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak. Ekipa Hosea Aurelija Geja je na svom terenu bila bolja od Tenerifa sa 3:1, dok su bodove podelili Valjadolid i Almerija (1:1) i Hetafe i Rasing iz Santandera (0:0).

U poslednjoj utakmici 20. kola Sevilja je na svom terenu pobedila Valensiju sa 2:1 i tako se popela na četvrto mesto na tabeli sa 36
bodova, dok je Valensija ostala treća sa tri boda više.

Oba gola za Sevilju postigao je Alvaro Negredo, u 21. i 69. minutu, dok je jedini gol za gostujuću ekipu postigao David Navaro u 90.