Francuska preko Hrvatske do zlata

BEOGRAD, 1. februara 2010. (Beta) – Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Austriji pošto je u Beču u finalu pobedila Hrvatsku sa 25:21 (12:12).

Francuska je tako postala prva reprezentacija koja je osvojila svetsko, evropsko i olimpijsko zlato.

Najefikasniji u ekipi Francuske bio je Nikola Karabatić sa šest golova, a Luk Abalo dodao je četiri.

U ekipi Hrvatske Vedran Zrnić postigao je sedam, od kojih šest iz sedmeraca, a Ivano Balić četiri gola.

Hrvatska je dobro počela, održavala je prednost zahvaljujući dobroj igri u odbrani, a najviše golmanu Mirku Aliloviću, koji je ostvario 13 odbrana na utakmici.

U 27. minutu rukometaši Lina Červara poveli su sa 12:9, ali su “triklori” do kraja poluvremena ipak uspeli da izjednače preko Karabatića i Danijela Narsisa.

Francuska je u drugom poluvremenu bila bolja, i na početku je brzo došla do tri gola prednosti. Razigrao se golman “trikolora” Tijeri Omeje, koji je meč završio sa 12 odbrana, a Karabatić, Abalo i Narsis su nastavili da pogađaju mrežu protivnika.

Nakon toga igralo se gol za gol, a Hrvatska nije uspela ozbiljnije da ugrozi Francuze.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Islanda posle pobede nad Poljskom od 29:26.