Lejkersi pobedili Boston

BEOGRAD, 1. februara 2010. (Beta) – Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Boston sa 90:89, poenima Kobija Brajanta 7,3 sekunde pre kraja utakmice.

Seltiksi su u poslednjoj četvrtini prokockali 11 poena prednosti, 28 sekundi pre kraja utakmice imali su poen razlike, ali je Pol Pirs napravio faul u napadu.

U sledećem napadu Brajant je uspeo da se oslobodi Reja Alena i da 7,3 sekunde pre kraja postigne pobedonosni pogodak za Lejkerse.

Brajant je utakmicu završio sa 19 poena, koliko je postigao i Endru Bajnam, koji je imao i 11 skokova.

U ekipi Bostona, koji je zabeležio šesti poraz u poslednjih osam utakmica, najefikasniji je bio Redžon Rondo sa 21 poenom, uz 12 asistencija.

Klivlend je pobedio Los Anđeles Kliperse sa 114:89. Kavalirsi su izjednačili rekord NBA lige postigavši 46 poena u prvoj četvrtini, uz 11 “trojki”.

Najbolji u ekipi Kavalirsa bio je Lebron Džejms sa 32 poena i 11 asistencija, dok je sa druge strane Beron Dejvis ubacio 30 poena.

Oklahoma je pobedila Golden Stejt sa 112:104 uz 45 poena Kevina Duranta. On je dodao i 11 skokova, a imao je šut iz igre 16/21. Pobedi je doprineo Rasel Vestbruk sa 28 poena i osam asistencija, a kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić ubacio je dva poena i imao dva skoka.

U poraženoj ekipi Kori Mageti ubacio je 26, a Monta Elis poen manje, dok se srpski internacionalac Vladimir Radmanović nije upisao među strelce.

Minesota je pobedila Njujork sa 112:91 i tako nanela Niksima treći uzastopni poraz u ligi. Najefikasniji u ekipi Timbervulvsa bio je Kevin Lav sa 25 poena i 11 skokova, a Rajan Holins dodao je 16. Srpski internacionalac Saša Pavlović igrao je manje od dva minuta i nije postigao nijedan poen.

U ekipi Njujorka, koja je prošle nedelje u Medison skver gardenu pobedila Minesotu sa 27 poena razlike, najbolji je bio Vilson Čendler sa 27 poena.

U ostalim utakmicama Denver je pobedio San Antonio sa 103:89, Orlando je bio bolji od Detroita 91:86, a Feniks je posle produžetka savladao Hjuston sa 115:11.

Toronto je pobedio Indijanu sa 117:102, a Filadelfija je bila bolja od Nju Džersija sa 83:79.