Nigerija savladala Alžir

BEOGRAD, 30. januara 2010. (Beta) - Fudbalska rerpezentacija Nigerija osvojila je treće mesto na Kupu afričkih nacija u Angoli, pošto je u pretposlednjem susretu turnira pobedila Alžir sa 1:0.

Pobednički gol za Nigeriju u borbi za treće mesto postigao je Viktor Obinja koji je u 56. minutu utakmice prošao kroz odbranu Alžira i sa ivice kaznenog prostora loptu proturio kroz noge protivničkog golmana Mohameda Zemamušea.

Obinja je i ranije mogao da zatrese mrežu Alžira. Tri minuta pre gola pogodio je prečku.

Alžir je bio oslabljen neigranjem Fazija Šaušija, Rafika Hališa i Nadira Belhađa, koji su dobili crvene kartone u polufinalnom porazu od branioca trofeja Egipta - 0:4.

Egipat će se za svoju sedmu titulu šampiona Afrike sutra u Luandi boriti sa četvrostrukim prvakom Ganom, koja je Nigeriju u polufinalu pobedila sa 1:0.