Štutgart pobedio Borusiju, gol Kuzmanovića

BEOGRAD, 31. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Štutgarta pobedili su Borusiju iz Dortmunda sa 4:1 i prekinuli niz te ekipe od 12 utakmica bez poraza, a trijumfu je doprineo reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović, koji je postigao drugi gol.

Štutgart se četvrtom uzastopnom pobedom u Bundes ligi popeo na 10.mesto na tabeli sa 20 bodova, dok je Borusija ostala na četvrtom mestu sa 36 bodova.

Štutgart je poveo u 14. minutu autogolom Felipea Santane. Posle šuta Kristijana Molinara do lopte su pokušali da dodju napadač domaćih Pavel Pogrebnjak i defanzivac Borusije Santana, koga je lopta pogodila u nogu i prevarila golmana Marka Ciglera.

Napadač Štutgarta Ćiprijan Marika propustio je priliku da duplira prednost, pošto je u 47. minutu promašio jedanaesterac.Prethodno ga je u kaznenom prostoru oborio Patrik Ovomojela.

Posle osam minuta izjednačio je Lukas Barioš, svojim 10. golom u sezoni.

Novo vodjstvo domaćoj ekipi doneo je Kuzmanović u 77. minutu, golom iz slobodnog udarca sa oko 20 metara. Srpski reprezentativac je u 65. minutu ušao u igru, dok je sa druge strane Neven Subotić odigrao ceo meč.

Marika se, ipak, u 86. minutu upisao u strelce, a konačan rezultat postavio je Kristijan Traš, tri minuta kasnije.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na svom terenu Frajburg sa 3:1 i vratili se na prvo mesto u Bundes ligi. Leverkuzen sada ima 44 bodova, dva više od Bajerna iz Minhena koji je u subotu pobedio Majnc sa 3:0.

Frajburg se nalazi na 15. mestu sa 18 bodova i ima samo bod više od Hanovera koji je u zoni ispadanja.

Štutgart - Dortmund 4:1
(Augusto 14ag, Kuzmanović 77, Marika 86, Traš 89 - Barioš 55)

Leverkuzen - Frajburg 3:1
(Kisling 36, Derdijok 37, Hipija 40 - Bastians 66)

Bajern - Majnc 3:0