Čelsi podelio bodove sa Hal sitijem

BEOGRAD, 2. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Hal sitija i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1, u zaostaloj utakmici 21. kola Premijer lige.

Čelsi je tako propustio priliku da poveća prednost nad Mančester junajtedom na četiri boda.

Poveo je domaći Hal siti golom Stivena Moujokola u 30. minutu. Stiven Hant je izveo korner, a Moujokolo je bio bolji u skoku od Mihaela Balaka i savladao golmana plavaca Petera Čeha.

Čelsi je izjednačio u 42. minutu golom Didijea Drogbe iz slobodnog udarca. Prethodno je Žorž Boateng na ivici kaznenog prostora srušio Nikolasa Anelku, a fudbaleri Čelsija su neuspešno tražili od sudije da dosudi jedanaesterac.

Drogba je odlično izveo slobodan udarac i postigao osmi gol na poslednjih devet utakmica.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi.

Čelsi je prvi na tabeli sa 55 bodova, ima dva više od Mančester junajteda i šest više od trećeplasiranog Arsenala. Hal se bodom sa 19. popeo na 18. mesto, ali je i dalje u zoni ispadanja sa 21 bodom.

1. Čelsi 24 17 4 3 58:20 55
2. Mančester junajted 24 17 2 5 56:20 53
3. Arsenal 24 15 4 5 60:28 49
4. Totenhem 24 12 6 6 45:25 42
5. Liverpul 24 12 5 7 42:26 41
6. Mančester siti 22 11 8 3 44:30 41
7. Aston Vila 23 11 7 5 31:18 40
8. Birmingem 23 9 7 7 22:23 34