Težak poraz Zvezde u Širokom Brijegu

BEOGRAD, 6. februara 2010. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju kod Širokog sa 80:95 (15:23, 15:20, 19:22, 31:30) u 20. kolu Jadranske lige u kome su pretrpeli 11. poraz u sezoni.

Ubedljivo najefikasniji u timu Zvezde, koji dobre partije iz Evrokupa nikako da prenese i u Jadransku ligu, bio je Nemanja Bjelica sa 27 poena. Elmedin Kikanović je dodao 11 poena, a Filip Videnov i Majk Tejlor po 10.

Odbrana Zvezda, sa druge strane, nije imala rešenje za Ivana Grgata, koji je postigao 31 poen i imao devet skokova. Šime Špralja je
ubacio 15, a Siniša Štemberger još 13 poena.

Crveno-beli su Širokom uspevali da pariraju samo do sredine prve četvrtine i vodjstva od 10:8 posle čega su domaći serijom od 11:0 stigli do prednosti od 19:10.

Prednost Širokog samo je rasla do treće četvrtine, kada je prvi put prešla i 20 poena razlike (52:32). Zvezda je do kraja meča uspela
samo da ublaži poraz, pre svega pošto se raspucao Bjelica.

Široki Brijeg: Planinić 6, Petković, Mejson 9, Ramljak 10, Stemberger 13, Mileković, Grgat 31, Colak, Puljko 9, Sparalja 15, Naletilic 2.
Crvena zvezda: Radivojević 9, Radosavljević, Štimac 1, Bjelica 27 (6/9 za 2, 4/6 za 3, 3/3 za 1), Nedović 4, Videnov 10, Rondović, Tejlor 10, Stević 4, Kikanović 11, Bakić 4.