Majorka neporažena na svom terenu

BEOGRAD, 7. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Majorke pobedili su Viljareal sa 1:0, u utakmici 21. kola španske lige i tako ostali neporaženi na svom terenu u prvenstvu ove sezone.

Jedini gol na utakmici postigao je Hose Karlos Nunjes u 82. minutu, posle asistencije Hulija Alvaresa. To je bila 10. pobeda Majorke na domaćem terenu.

Majorka je tako ostala u trci za mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona, nalazi se na četvrtom mestu sa 37 bodova, dok je Viljareal 10. sa 26 bodova.

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa pobedili su na svom terenu Heres sa 3:2 i popeli se na sedmo mesto na tabeli sa 33 boda, dok je gostujuća ekipa ostala poslednja na tabeli sa 11 bodova.

Almerija je pobedila Sporting iz Hihona sa 3:1 i izvukla se iz opasne zone. Ta ekipa posle pete pobede u prvenstvu ima 22 boda i nalazi se na 15. mestu.

Osasuna je pobedila Tenerife sa 1:0 i ostvarila osmu pobedu u prvenstvu kojom se učvrstila na devetom mestu na tabeli sa 29 bodova. Ekipi Tenerifa predstoji teška borba za opstanak, nalazi se na pretposlednjem, 19. mestu sa 17 bodova.

Saragosa je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak protiv Sevilje - 2:1. Nalazi se na 17. mestu sa 20 bodova i ima bod manje od Malage, koja je odigrala bez golova sa Deportivom. Sevilja je ostala na petom mestu sa 36 bodova.

Barselona, koja je sinoć pobedila Hetafe sa 2:1, je prva na tabeli sa 55 bodova, a drugi je Real Madrid sa pet bodova manje.

U poslednjoj utakmici 21. kola Rasing iz Santandera i Atletiko iz Madrida podelili su bodove 1:1. Poveli su gosti preko Dijega Forlana u 24. minutu, ali je Rasing 12 minuta kasnije izjednačio golom Gonzala Kolse.

Rasing je ostao na 11. mestu sa 25 bodova, dok je Atletiko popravio plasman za jednu poziciju i sada je 12. sa bodom manje.