Stojaković sjajan, poraz Nju Orleansa

BEOGRAD, 9. februara 2010. (Beta) - Srpski košarkaš Predrag Stojaković postigao je 29 poena za Nju Orleans Hornetse, ali to nije bilo dovoljno da ekipa za koju igra izbegne poraz od domaćeg Orlando Medžika sa 123:117.

Stojaković je na terenu proveo 41 minut, a pored odličnog košgeterskog učinka imao je i devet skokova i pet asistencija. Pored srpskog košarkaša, kod gostiju su zapažene uloge još imali Dejvid Vest i Daren Kolison sa po 27 poena.

Sve njih, međutim, zasenio je Vins Karter koji je postigao čak 48 poena za Orlando, uz šut iz igre 27-19.

Pored Kartera, u ekipi Orlanda koja je u drugom poluvremena gubila i sa 17 poena razlike, odličnu partiju pružio je Dvajt Hauard sa 25 poena i 12 skokova.

Ekipa Golden Stejt Voriorsa izgubila je od domaćih Dalas Maveriksa sa 127:117, a Vladimir Radmanović nije ulazio u igru u gostujućem timu.

Džejson Teri je ubacio 36 poena za Dalas, Džos Hauard dodao je na to 25, a Dru Guden 24 poena. Entoni Morou je sa 33 poena bio najefikasniji u ekipi Golden Stejta.

Aktuelni prvaci NBA lige LA Lejkersi pobedili su na svom terenu San Antonio Sparse sa 101:89.

U timu iz LA ponovo nije bilo povređenog Kobija Brajanta, ali ga je odlično zamenio Pau Gasol sa 21 poenom, 19 skokova, osam asistencija i pet blokada.

Emanuel Đinobili postigao je 21 poen za Sparse, a Toni Parker utakmicu je završio sa 20 poena.