Leverkuzen čuva vrh, ubedljivi Verder

BEOGRAD, 13. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena sačuvali su vodeće mesto na tabeli nemačkog prvenstva, pošto su u 22. kolu Bundeslige na svom stadionu savladali Volfsburg sa 2:1.

"Aspirindžije" su povele u 48. minutu pogotokom Štefana Rajnarca, a prednost su duplirali zahvaljujući autogolu Andrea Lenca. Poraz aktuelnog šampiona Nemačke ublažio je Edin Džeko u 79. minutu.

Ekipa Verdera je seriju od šest uzastopnih poraza prekinula ubedljivom pobedom od 5:1 protiv domaćeg Hanovera.

Tim iz Bremena poveo je golom Petera Nimajera u 11. minutu, a sedam minuta kasnije na 2:0 povisio je Naldo. Autogolom Leona Andreasena u 26. minutu Verder je došao do još ubedljivije prednosti, a četvrti pogodak za goste dao je Aron Hant u 44. minutu.

Kristijan Šulc je u 59. minutu postigao počasni gol za Hanover, a konačan rezultat postavio je Klaudio Pisaro u 68. minutu.

Ekipa Hamburga ostala je u trci za visok plasman pošto je u gostima savladala Štutgart sa 3:1.

Svoja prva dva gola u dresu Hamburga postigao je holandski internacionalac Rud van Nistelroj, koji je u zimskom prelaznom roku
došao iz madridskog Reala.

Reprezentativac Srbije i član Štutgarta Zdravko Kuzmanović ušao je u 57. minutu u igru umesto Tima Gebharta.