Atletiko Madrid pobedio Barselonu

BEOGRAD, 14. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri madridskog Atletika savladali su Barselonu sa 2:1 i obradovali velikog gradskog
rivala Real, koji se značajno približio prvom mestu na tabeli španskog prvenstva.

Pobedu Atletiku, koji se i dalje nalazi u donjem delu tabele Primere, doneli su rani golovi Dijega Forlana i Simaa Sabrose, pa je madridski tim stigao do vodjstva od 2:0 već u 23. minutu utakmice.

Zlatan Ibrahimović, o kome se u poslednje vreme često piše zbog retkih pogodaka, postigao je jedini za Barselonu, ali je to slaba
uteha za aktuelnog šampiona Evrope i Španije, koji je pretrpeo prvi prvenstveni poraz ove sezone.

Barselona je sa 55 bodovs zadržala prvo mesto na tabeli Primere, ali sada sa samo dva boda prednosti nad Realom, koji je sinoć deklasirao Heres uz dva gola Kristijana Ronalda.

Sevilja je ranije danas savladala Osasunu sa 1:0 zahvaljujući golu Luisa Fabijana u 35. minutu koji joj je, barem privremeno, doneo i povratak na četvrto mesto sa 39 bodova.

Četiri boda više ima Valensija, koja je sinoć igrala nerešeno sa Sportingom iz Hihona 1:1.

Petoplasirana Majorka sutra će gostovati kod Tenerifa i pokušati da eventualnom pobedom ponovo za bod prestigne Sevilju.

Espanjol je savladao Deportivo sa 2:0 pošto je Hose Marija Kalehon namestio prvi, a postigao drugi gol za pobednički tim. Kalehon je gol posvetio bivšem kapitenu Espanjola Danijelu Harkeu, koji je prošle godine umro od srčanog udara.

Ubedljivu pobedu ostvarila je i Malaga, koja je savladala Rasing Santander sa 3:0 golovima Velingtona, Salvadora Saesida i Viktora
Obinje.

Fernando Sorijano je golom u sudijskoj nadoknadi Almeriji doneo bod sa gostovanja kod Hetafea 2:2. Bez pobednika završen je i duel Valjadolida i Saragose 1:1.

Espanjol - Deportivo 2:0