Partizan izgubio od Udinezea

BEOGRAD, 16. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana izgubili su od kombinovanog tima Udinezea sa 1:2 na prijateljskoj utakmici na stadionu Friuli u Udinama.

Italijanski prvoligaš, koji je igrao bez nekolicine standardnih prvotimaca među kojima i Gaetana D'Agostina, Antonija Di Natalea i Antonija Floro Floresa, do pobede je stigao zahvaljujući dvostrukom strelcu Frančesku Lodiju.

Prvi gol Lodi je postigao sa penala u 11. minutu, a drugi u 73. iz slobodnog udarca. Jedini gol za crno-bele postigao je Brazilac Kleo, takođe sa penala, u 42. minutu.

"Zadovoljan sam današnjom proverom. Postoji, međutim, drugi problem, taj što ne možemo da biramo protivnike, a pokazalo se u pripremnom periodu da protiv jakih rivala igramo dobro, što nije bio slučaj kada su nam suparnici bili slabiji timovi", rekao je posle meča trener Partizana Goran Stevanović.

Partizan je prethodnu kontrolnu utakmicu igrao sa slovenačkim Koperom od koga je izgubio takođe sa 1:2.

Crno-beli će sutra krenuti nazad za Beograd gde će boraviti do nastavka sezone u Jelen Super ligi 27. februara kada će igrati sa čačanskim Borcem.