Li osvojila još jedno zlato za Južnu Koreju

RIČMOND, 17. februara 2010. (Beta-AP) - Južnokorejka Li Sang-hva osvojila je zlatnu medalju na 500 metara u brzom klizanju na Olimpijskim igrama u Vankuveru.

Li je pobedila dva velika favorita za zlato, svetsku rekorderku Dženi Volf iz Nemačke i Kineskinju Vang Beising.

Li je stazu prešla za minut i 16,09 sekundi, Volf je imala vreme od 1:16,14 a Vang 1:16,63.

Očekivalo se da će se za zlato boriti Volf i Vang, stare rivalke koje su pobeđivale na svih osam trka Svetskog kupa ove sezone.

Li je zagrlila trenera i podigla zastavu Južne Koreje sa kojom je obišla počasni krug na stazi, što postaje već uobičajena slika u Olimpijskom ovalu Ričmonda.

Južna Koreja do ovih Igara nije osvojila nijedno olimpijsko zlato u bilo kom sportu osim u brzom klizanju na kratkim stazama. Korejci sada dominiraju i na dugačkim stazama, pošto su pobedili u dve od četiri discipline, a osvojili srebro u još jednoj.

Južna Koreja sada ima pobede na 500 metara u muškoj i ženskoj konkurenciji, pošto je Mo Te-bum osvojio zlato u ponedeljak. Li Seung-hun osvojio je neočekivano srebro na 5.000 metara.