Spartak pobedio OFK u Beogradu

BEOGRAD, 28. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri subotičkog Spartaka pobedili su na gostovanju OFK Beograd sa 1:0, u poslednjoj utakmici 16. kola Super lige Srbije i preuzeli četvrto mesto na tabeli.

Jedini gol na utakmici postigao je Vojo Ubiparip u 51. minutu, posle dodavanja Dragana Šarca. Napadač Spartaka mogao je ranije da dovede svoj tim u vođstvo, ali je u prvom poluvremenu promašio jedanaesterac.

Spartak je posle ove pobede zamenio mesto na tabeli sa OFK Beogradom. Subotičcani su sakupili 26 bodova i imaju dva više od "romantičara", ali i bod manje od trećeplasirane Vojvodine.

U sledećem kolu Spartak će u Subotici igrati protiv Mladog radnika, dok će OFK igrati u Jagodini.

Branilac titule Partizan pobedio je u subotu u Čačku Borac sa 3:0 golovima Klea, Ljubomira Fejse i Aleksandra Davidova, dok je Crvena zvezda zadržala prvo mesto na tabeli minimalnom pobedom protiv Jagodine, a strelac je bio Nikola Ignjatijević.

Zvezda je prva na tabeli sa 43 boda i ima tri više od Partizana.

Pobedu je ostvarila i trećeplasirana Vojvodina, koja je uz dva gola Janka Tumbasevića preokrenula rezultat u duelu sa Hajdukom iz Kule i stigla do pobede od 3:2.

Metalac je savladao Napredak sa 1:0, fudbaleri Smedereva pobedili su Rad sa 2:1, dok je Mladi Radnik pobedio BSK iz Borče sa 2:0.

Javor i Čukarički odigrali su nerešeno 2:2

Vojvodina - Hajduk 3:2 (2:2)
(Mrđa 4', Tumbasević 36', 90' - Marjanović 3', 5')

Javor - Čukarički 2:2 (2:1)
(Dobrić 8', Cvetković 23' - Trajković 9', Stojmirović 52')

Borac - Partizan 0:3 (0:2)