Rendžers pobedio Seltik u velikom derbiju

BEOGRAD, 28. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Rendžersa pobedili su u Glazgovu gradskog rivala Seltik sa 1:0 i tako načinili značajan korak ka odbrani titule u škotskom prvenstvu.

Jedini gol na utakmici postigao je rezervista Moris Edu u 93. minutu. On se dobro snašao u gužvi u petercu gostiju i jakim udarcem uspeo da savlada golmana Seltika Artura Boruca, koji je pre toga odbranio dva šuta.

Edu je u igru ušao u 26. minutu i posle prvog kontakta sa loptom postigao je pogodak, ali je sudija poništio gol zbog prekršaja u napadu jednog igrača Rendžersa.

Seltik je utakmicu završio sa 10 igrača, pošto je kapiten Skot Braun isključen u 66. minutu zbog koškanja sa Kajlom Lafertijem, koji nije kažnjen.

Rendžers sada ima 61 bod, 10 više od Seltika, ali i utakmicu manje.