Real pobedio Sevilju, kiks Barselone

BEOGRAD, 7. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju sa 3:2 i preuzeli prvo mesto na tabeli od Barselone, koja je odigrala nerešeno sa Almerijom 2:2.

Real je gubio sa 0:2, ali je u poslednjih pola sata postigao tri gola i osvojio važne bodove u trci za titulom.

Poveli su gosti autogolom Ćabija Alonsa u 10. minutu, a reprezentativac Srbije Ivica Dragutinović udvostručio je vođstvo u 52. minutu.

Kada se činilo da će Sevilja lako privesti utakmicu kraju, Kristijano Ronaldo je smanjio u 60. minutu, da bi posle samo četiri minuta Serhio Ramos izjednačio na 2:2.

Pobednički pogodak postigao je rezervista Rafael van der Vart u 90. minutu utakmice. Holanđanin je u 55. minutu zamenio Alvara Arbeolu.

Real je tako reuzeo vođstvo na tabeli od Barselone, pošto ima bolju gol razliku, a obe ekipe sakupile su po 62 boda.

Almerija je dva puta vodila na večerašnjoj utakmici, ali je najbolji igrač sveta u prošloj godini Lionel Mesi oba puta uspeo da izjednači i donese bod Barseloni.

Poveli su domaći u 12. minutu preko Dominga Sisme, koji je bio viši u skoku od Karla Pujola i zatresao mrežu Viktora Valdesa. Mesi je izjednačio u 42. iz slobodnog udarca, a Almerija je povela posle nove greške Pujola, koji je u 57. minutu savladao svog golmana.

Barselona je izjednačila drugim golom Mesija na meču u 62. minutu. Katalonci su utakmicu završili sa 10 igrača, pošto je napadač Zlatan Ibrahimović isključen u 61. minutu posle duela sa Sismom.

"Dobro smo igrali, ali rezultat je loš. Večeras smo izgubili važne bodove", rekao je golman aktuelnog šampiona Španije, Evrope i sveta Viktor Valdes.

Fudbaleri Deportiva pobedili su u La Korunji, posle preokreta, Tenerife sa 3:1 i popeli se na peto mesto na tabeli.

Poveli su gosti preko Huana Hensa, ali je Deportivo golovima Huana Rodrigesa, Andresa Guardada i Dijega Kolota došao do pobede, prve u poslednjih pet utakmica.

Deportivo je peti sa 41 bodom, dok je ekipa sa Tenerifa pretposlednja sa 20 bodova i predstoji joj teška borba za opstanak.

Fudbaleri Majorke i Atletika iz Bilbaoa zabeležili su u večerašnjim utakmicama 25. kola španskog prvenstva važne pobede u borbi za mesta na tabeli koja sledeće sezone vode u evropska takmičenja.

Majorka je na svom stadionu savladala Sporting iz Hihona sa 3:0 i sada deli četvrto mesto sa Seviljom, pošto obe ekipe imaju 43 boda.

Domaćin je poveo pogotkom Hulija Alvareza u 12. minutu, drugi gol postigao je Viktor Kasadesus u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Pjer Vebo u 89. minutu.

Ekipa Atletika je u Bilbaou pobedila Valjadolid sa 2:0 i došla na dva boda zaostatka u odnosu na šestoplasirani Deportivo iz La Korunje.

Dvostruki strelac za ekipu iz Baskije bio je Gaiska Tokuero u 27. i 36. minutu.

Fudbaleri Hereza savladali su domaću Malagu sa 4:2 i došli do tek treće pobede u sezoni.

Herez je poveo preko Kabrere Momoa iz penala u petom minutu, a u 41. minutu izjednačio je Duda Valente. Preokret domaćinu doneo je Valdo Roča pogotkom u 55. minutu, a četiri minuta kasnije Herez je ostao bez isključenog Emilijana Armenterosa.

Malaga nije iskoristila brojčanu prednost, a u 71. minutu i domaćin je ostao sa desetoricom fudbalera na terenu, pošto je crveni karton zaradio Duda.

Samo minut kasnije Momo je, svojim drugim pogotkom na meču, izjednačio na 2:2, a u 76. minutu prednost Herezu doneo je Leandro Gioda.

Konačan rezultat postavio je Fabijan Oreljana u poslednjem minutu utakmice.

Majorka - Hihon 3:0 (1:0)
(Hulio Alvarez 12', Viktor 75', Vebo 88')

Malaga - Kserez 2:4 (1:1)