Braća Ščepanijak suspendovani zbog dopinga

BERN, 11. marta 2010. (Beta-AP) - Poljski biciklisti braća Pavel i Kasper Ščepanijak suspendovani su pošto su njihovi rezultati bili pozitivni na nedozvoljene susptance.

Pavel i Kasper Ščepanijak testirani su posle trke Svetskog šampionata u biciklističkom krosu za takmičare mlađe od 23 godine, održane februara u Taboru gde su osvojili prvo i drugo mesto.

U saopštenju Međunarodne biciklističke unije (UCI) piše da su rezultati uzoraka uzetih od poljskih biciklista pozitivni na zabranjeni sintetički hormon EPO koji podstiče organizam da proizvodi više crvenih krvnih zrnaca.

Braća Ščepanijak biće suspendovana dok Biciklistički savez Poljske ne završi disciplinski postupak.

Francuski biciklista Arno Žufro je trku završio na trećem mestu i ako Poljaci budu diskvalifikovani, osvojiće zlatnu medalju.