Karlo Janka trijumfovao u Svetskom kupu

GARMIŠPARTENKIRHEN, 12. marta 2010. (Beta-AP) - Švajcarski skijaš Karlo Janka osvojio je titulu u Svetskom kupu, pošto je pobedio u takmičenju u veleslalomu u Garmišpartenkirhenu.

Janka je pobedio vremenom od dva minuta, 20 sekundi i 87 stotinki. On je postao prvi Švajcarac posle 18 godina koji je trijumfovao u Svetskom kupu.

Drugo mesto osvojio je Italijan Davide Simončeli 2:21,18, a treće su podelili Austrijanac Filip Šerghofer i Amerikanac Ted Ligeti sa 2:21,44.

Ligeti je trećim mestom osvojio kristalni globus u veleslalomu.

Janka, koji je u Vankuveru osvojio zlatnu olimpijsku medalju u veleslalomu, ovom pobedom je trku pre kraja takmičenja, trijumfovao u Svetskom kupu.

On je sakupio 1.197 bodova i ima 106 više od drugoplasiranog Austrijanca Benjamina Rajha.