Het trik Mesija za pobedu Barselone, trijumf Reala

BEOGRAD, 14. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Barselone pobedili su Valensiju sa 3:0 golovima Lionela Mesija, dok je trijumf u 26. kolu španskog prvenstva ostvario i Real Madrid protiv Valjadolida od 4:1.

Barselona je do 12. pobede na 13 utakmica na svom terenu došla zahvaljujući Lionelu Mesiju, koji je postigao sva tri gola. Katalonski klub je posle meča preuzeo prvo mesto na tabeli, ali je Real posle pobede nad Valjadolidom od 4:1 vratio lidersku poziciju.

Fudbaleri Valensije su od početka utakmice igrali agresivno i stvarali šanse, ali nisu uspeli da savladaju Viktora Valdesa. Žordi Alba je u dva navrata mogao da postigne pogodak, a neprecizan je bio i Alehandro Dominges.

Sa druge strane, najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Gabrijel Milito, posle kornera Ćavija Ernandesa u 22. minutu.

Prvi gol Mesi je postigao u 56. minutu, posle dodavanja Ernandesa na ivici šesnaesterca. Argentinac je predriblao tri igrača i snažnim udarcem savladao golmana Valensije Sezara.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je reprezentativac Srbije Nikola Žigić u 68. minutu. Prevario je odbrambene igrače Barselone i našao se u odličnoj šansi, ali je pogodio golmana Valdesa. Posle dva minuta isključen je fudbaler Valensije Hedvig Maduro.

Mesi je duplirao vođstvo golom u 81. minutu, a najbolji fudbaler sveta za prošlu godinu je posle samo dva minuta postavio konačan rezultat, na dodavanje Tijerija Anrija, koji je u drugom poluvremenu zamenio Bojana Krkića.

Mesi je večerašnjim "het trikom" preuzeo vođstvo na listi strelaca Primere sa 22 gola.

Trener Barselone Pep Gvardiola utakmicu je gledao sa tribina zbog suspenzije.

Fudbaleri Reala pobedili su na gostovanju Valjadolid sa 4:1. Najzaslužniji za trijumf "kraljevskog" kluba bio je Gonzalo Iguain sa tri gola, a u strelce se upisao i Kristijano Ronaldo.

Jedini strelac za domaće bio je Raul Albiol, koji je postigao autogol u 58. minutu.

Real je prvi na tabeli sa 65 bodova, koliko ima i Barselona, ali ekipa sa Santjago Bernabeua je na čelu pošto ima bolju gol razliku - 50:48.

U poslednjoj utakmici 28. kola sutra igraju Atletiko Madrid i Osasuna.

Almerija - Malaga 1:0