Pobeda Partizana, Voša ubedljiva

BEOGRAD, 14. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Kuli Hajduk sa 2:0 u 18. kolu Super lige Srbije, dok je Vojvodina
pobedila Čukarički sa 4:0.

Rad nije uspeo da iskoristi poraz Čukaričkog, pošto je izgubio u gostima od OFK Beograda sa 3:2. Ovo je timu sa Karaburme bila prva pobeda u prolećnom delu šampionata.

U ostalim mečevima, Metalac je u gostima pobedio Smederevo sa 1:0, dok su Mladi radnik i Jagodina jedini odigrali utakmicu bez golova.

Lider šampionata Crvena zvezde pobedila je juče Napredak sa 2:1, dok je Javor savladao BSK sa 1:0.

Dvostruki strelac u Kuli bio je Nemanja Tomić, koji je golove dao u sedmom i 66. minutu. Meč je odigran po jako teškom terenu, tako da obe ekipe nisu bile previše aktivne niti stvarale šanse.

Nastavak je bio nešto življi, pošto je Partizan stalno napadao, a do izjednačenja je došao u 66. minutu, kada je Tomić postigao gol iz slobodnog udarca.

Vojvodina je lako pobedila poslednji tim na tabeli, a dva gola postigao je Dragan Mrđja. Prvi gol u Super ligi postigao je i Gruzijac Giorgi Merebašvili, koji je postigao penal u 84. minutu.

OFK Beograd je zabeležio svoju prvu pobedu u prolećnom delu šampionata posle velike borbe i jako neizvesne utakmice.

"Azuri sa Banjice" dva puta su stizali prednost domaćina, ali je Beograd u finišu utakmice došao do trijumfa.

Milić je postigao prvi gol u drugom minutu, a izjednačio je iz penala nekadašnji napadač "romantičara" Andrija Kaluđerović u 11. Petar Planić povratio je prednost OFK-a u 54, ali je u 63. "rezervista" Rada Vladimir Jovančić doneo novo izjednačenje.

Tim sa Karaburme pobedio je golom Abubakara Oumarua u 78. minutu.