Kaluđerović za pobedu Rada

BEOGRAD, 21. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Rada pobedili su u Beogradu Mladi radnik sa 3:2, u utakmici 19. kola Super lige Srbije i ostvarili prvi trijumf u prolećnom delu prvenstva.

Rad je do četvrte pobede u Super ligi došao golom Andrije Kaluđerovića u 90. minutu utakmice. Kaluđerović je postigao dva gola na današnjoj utakmici i sa 11 pogodaka izbio na drugo mesto liste strelaca.

Fudbaleri Rada su u prvom poluvremenu za četiri minuta postigli dva gola i u 31. minutu vodili su sa 2:0. Prvo je mrežu gostiju pogodio Kaluđerović u 27. minutu, a četiri minuta kasnije vođstvo je duplirao Tomislav Pajović.

Činilo se da će "građevinari" uspeti da sačuvaju prednost, ali su gosti u drugom poluvremenu zaigrali angažovanije i uspeli da izjednače.

Zoran Miletić je u 55. minutu smanjio na 2:1, a izjednačio je Nikola Prebiračević posle pet minuta.

Pobedonosni pogodak za domaće postigao je bivši fudbaler OFK Beograda Kaluđerović u 90. minutu utakmice.

Rad je ovom pobedom sa pretposlednjeg mesta na tabeli skočio na 13. i ima 18 bodova, dok je Mladi radnik na 12. poziciji sa dva boda više.

U sledećem kolu, u sredu, Rad će u Čačku igrati protiv Borca, dok će Mladi radnik dočekati Napredak iz Kruševca.

Rad - Mladi Radnik 3:2
(Kaluđerović 27,90, Pajović 31 - Miletić 53, Prebiračević 61)

Jagodina - Borac 0:1