Inter osvojio samo bod na Siciliji

BEOGRAD, 20. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera odigrali su 1:1 na gostovanju kod Palerma u 29. kolu italijanskog prvenstva i sada imaju samo dva boda više od drugoplasiranog Milana koji u nedelju dočekuje Napoli.

Izabranicima Žozea Morinja to je treća uzastopna prvenstvena utakmice bez pobede.

Aktuelni šampion Italije do vodećeg gola došao je 11. minutu iz penala, koji je dosuđen nakon što je Ćezare Bovo napravio prekršaj nad Lusijom.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Dijego Milito i tada se činilo da su "nero-azuri" na dobrom putu da osvoje nova tri boda.

Radost gostujućih navijača trajala je samo do 24. minuta, kada je Fabricio Mikoli odlično asistirao Edisonu Kavaniju, koji je preciznim udarcem savladao Žulija Cezara.

Kapiten reprezentacije Srbije i član Intera Dejan Stanković igrao je do 66. minuta, kada ga je zamenio Goran Pandev.

Teoretske šanse u trci za titulu sačuvala je Roma, koja je na svom stadionu savladala Udineze sa 4:2.

Junak večeri bio je Mirko Vučinić koji je golovima u 23, 66. i 82. minutu došao do het-trika, a jedan pogodak za "vučicu" dao je i Luka Toni u 16. minutu. Dvostruki strelac za goste bio je Antonio di Natale u 38. i 61. minutu.

Fudbaleri Rome sada imaju četiri boda manje od Intera i dva boda manje od Milana.

U prvoj današnjoj utakmici 29. kola italijanskog prvenstva, Fiorentina je kod kuće ubedljivo savladala Đenovu sa 3:0.

"Ljubičastima" je to druga uzastopna pobeda, kojom su sačuvali šanse za osvajanje jednog mesta koje vodi u Evropu.

Domaćin je poveo golom Marija Santane u osmom minutu, na 2:0 povisio je Alberto Đilardino u 73. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Elhami Babakar u 86. minutu.

Internacionalci iz Srbije Adem Ljajić i Vlada Avramov celu utakmicu odgledali su sa klupe Fiorentine.