Crvena zvezda pobedila Smederevo

BEOGRAD, 24. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u sredu Smederevo sa 2:1, u 20. kolu Super lige Srbije i tako zadržali prvo mesto na tabeli.

Pobedu u duelu sa Smederevom, prvom po odlasku Vladimira Petrovića sa funkcije trenera, Zvezdi su doneli golovi Kadua iz penala u 32. minutu i Darka Lazovića u 72. minutu. Dejan Živković je u 63. minutu bio strelac jedinog gola za Smederevo.

Novi trener Zvezde Ratko Dostanić bio je prinuđen da izvrši neke promene u timu, pošto je Slavoljub Đorđević izostao zbog kartona, a Nikola Ignjatijević bio povređen.

Dostanić je, međutim, načinio još izmena u odnosu na tim koji je forsirao njegov prethodnik, pa u starnoj postavi nije bilo Vladimira Bogdanovića ni Slavka Perovića, a Marka Blažića ni na klupi. Slavko Reljić je, sa druge strane, debitovao u timu Zvezde, a veću minutažu dobili su i Kadu i Aleksandar Jevtić.

Zvezda je bila nešto agresivnija u odnosu na ranije partije, ali je ponovo imala poteškoća u završnicama napada.

Prvi gol postigla je tek posle penala, trećeg koji je dosuđen za Zvezdu na pet utakmica prolećnog dela sezone. Razlog je bio sumnjiv - navodni prekršaj Slavka Lukića nad Kaduom, koji je po mnogima loptu i primio rukom.

Kadu nije propustio da iskoristi ukazanu šansu i Zvezdu dovede u vođstvo koje je trajalo do 63. minuta kada je Nenad Mladenović izbegao ofsajd zamku domaćih.

Golman Zvezde Saša Stamenković uspeo je da dva puta zaustavi šuteve Mladenovića, ali je Živković prvi stigao do lopte pored uspavane odbrane Zvezde i Smederevu iz prve šanse doneo izjednačenje.

Novi talas napada Zvezde isplatio se u 72. minutu kada je Savio dobro centrirao sa leve strane, a Lazović precizno glavom gađao donji desni ugao protivničkog gola i postigao prvi prvenstveni pogodak za crveno-bele među koje je stigao pre početka sezone.

Smederevo je, uprkos mnogo boljoj igri Zvezde, na kraju moglo i do boda, pošto se Živković, posle nove greške odbrane domaćih, u sudijskoj nadoknadi našao u odličnoj prilici, ali je sa nekoliko metara iskosa pogodio samo spoljni deo mreže.

"Najbitnije je da smo osvojili tri nova boda... Treba, ipak, da ispravimo mnogo taktičkih detalja, moramo da igramo brže, da ne pravimo tako naivne greške", kazao je Dostanić i ocenio da će pobeda nad Smederevom Zvezdi "mnogo značiti na psihološkom planu".

"Prvo poluvreme je bilo odlično, u drugom nismo uspevali da držimo presing. Dve greške su mogle i skupo da nas koštaju. Osetila se doza nesigurnosti u tom finišu... Nas, međutim, i zanima kako će se igrači nositi sa tom odgovornošću", dodao je trener crveno-belih.

Dostanić nije želeo da komentariše suđenje, koje je razljutilo trenera Smedereva Blagoja Paunovića, iako on to nije jasno rekao.

"Drago mi je što se utakmica prenosila na televiziji gde ništa ne može da se sakrije. Gde su svi mogli da vide fudbalski uspon Smedereva. Mi nemamo čega da se stidimo", istakao je vidno iznervirani Paunović.

"Strašno je ovo što se radi. Kuda nam ide fudbal? Dobro, ići ćemo u Južnu Afriku (na Svetsko prvenstvo) i šta onda? Šta će biti za pet godina", zapitao se Paunović, koji nije želeo precizno da kaže da li misli na suđenje i celu fudbalsku organizaciju u Srbiji, već je samo rekao da ne govori o Zvezdi.