Pobede Reala i Atletika iz Madrida

BEOGRAD, 25. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su Hetafe sa 4:2, u utakmici 28. kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Po dva gola za Real postigli su Kristijano Ronaldo i Gonzalo Iguain, a golove za domaće postigli su Danijel Pareho i Pedro Leon.

Real se 10. uzastopnom pobedom izjednačio sa Barselonom na tabeli. Ekipe su sakupile po 71 bod, ali izabranici Manuela Pelegrinija su prvi na tabeli pošto imaju bolju gol razliku.

Barselona je sinoć pobedila Osasunu sa 2:0.

"Borićemo se za titulu do kraja šampionata. Moramo da nastavimo dobro da igramo", rekao je dvostruki strelac Iguain.

Real će u sledećem kolu, za vikend, igrati protiv gradskog rivala Atletika, a Hetafe će u La Korunji igrati sa Deportivom.

Fudbaleri Atletika iz Madrida pobedili su Atletiko Bilbao sa 2:0 i naneli mu prvi poraz u poslednjih šest utakmica.

Domaći su povelu u 54. minutu preko Dijega Forlana, a konačan rezultat postavio je Serhio Aguero u 86. minutu.

Atletiko Madrid je ovom pobedom sa 12. skočio na osmo mesto na tabeli, dok je Bilbao šesti sa pet bodova više.