Blekburn pobedio Barnli, trijumf Liverpula

BEOGRAD, 28. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Blekburna pobedili su u Barnli sa 1:0, u utakmici 32. kola engleskog prvenstva i učvrstili se u sredini premijerligaške tabele.

Jedini gol na utakmici postigao je Dejvid Dan u 20. minutu iz jedanaesterca. Sudija je dosudio penal pošto je golman Barnlija Brajan Jensen oborio Martina Olsona.

Blekburn se posle 11. pobede u Premijer ligi popeo na 10. mesto na tabeli sa 41 bodom, dok Barnliju predstoji teška borba za opstanak.

Barnli, koji u Premijer ligi igra prvi put posle 1976. godine, nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli sa 24 boda i ima tri boda manje od ekipa koje nisu u zoni ispadanja.

Do kraja prvenstva ostalo je još šest kola.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Sanderlend sa 3:0 i ostali u trci za četvrto mesto na tabeli, koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Dvostruki strelac u pobedi Liverpula bio je španski reprezentativac Fernando Tores, koji je postigao golove u 3. i 60. minutu, a u strelce se u 32. minutu upisao i Glen Džonson.

"Dobro smo igrali i nadam se da ću postizati još golova. Imamo još šest utakmica do kraja sezone i moramo da nastavimo dobro da igramo", rekao je Tores.

Liverpul se ovom pobedom sa šestog popeo na peto mesto na tabeli sa 54 boda i ima četiri manje od četvrtoplasiranog Totenhema, koji ima utakmicu manje.