Roma pobedila Inter

BEOGRAD, 27. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Inter sa 2:1 u derbi utakmici 31. kola italijanskog prvenstva i približili se na bod zaostatka milanskoj ekipi, koja je prva na tabeli.

Roma je bila bolji rival u prvom poluvremenu, a do vođstva je došla u 17. minutu, kada je pogrešio golman Intera Žulio Cezar, ispustio loptu, a to je iskoristio Danijele De Rosi i zatresao mrežu.

Aktuelni prvak Italije zaigrao je bolje u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak, posle nedosuđene ofsajd pozicije u kojoj su se našla čak trojica igrača Intera, postigao je Dijego Milito u 66. minutu.

Gol koji je Romi doneo pobedu, a u završnicu italijanskog prvenstva uneo neizvesnost, postigao je Luka Toni u 72. minutu, snažnim udarcem sa 15 metara.

Inter je u sudijskoj nadoknadi vremena imao priliku da dođe do remija, ali je Milito sa desetak metara pogodio stativu.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je za Inter do 59. minuta, kada ga je zamenio Goran Pandev.