Pobede Portlanda i Finiksa

BEOGRAD, 29. marta 2010. (Beta) - Košarkaši Portlanda pobedili su u gostima Oklahomu sa 92:87, čime su se izjednačili sa njima na šestom mestu Zapadne konferencije NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Andre Miler sa 26 poena, dok je Brendon Roj postigao 20. Blejzersima je ovo bila 11. pobeda u 13 utakmica i sada su približili plej-ofu. Plasman u doigravanje obezbediće sa tri pobede u preostalih osam utakmica.

Oklahomi je ovo bila prva utakmica posle ubedljive pobede nad aktuelnim šampionom i liderom Zapada, Los Anđeles Lejkersima.

Sinoć nisu, međutim, mogli da se suprotstave raspoloženom Portlandu. Najefikasniji u Oklahomi bio je Kevin Durent sa 29 poena. Kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić igrao je 19 minuta i imao učinak od sedam poena i tri skoka.

Među tri tima koji dele šesto mesto Zapada nalazi se i San Antonio, koji je dotle došao posle pobede u gostima nad Bostonom od 94:73.

Feniks je u gostima pobedio Minesotu sa 111:105, a klub iz Mineapolisa pretrpeo je tako 16. uzastopni poraz, što je negativni rekord kluba.

Darko Miličić igrao je 19 minuta u porazu ekipe i za to vreme postigao je šest poena i imao četiri skoka. Aleksandar Pavlović igrao je 11 minuta i u statistici je zabeležio samo jednu ukradenu loptu.

Klivlend - Sakramento 97:90
Milvoki - Memfis 108:103
Atlanta - Indijana 94:84
Detroit - Čikago 103:110
Majami - Toronton 97:94
Orlando - Denver 103:97
Minesota - Feniks 105:111
Oklahoma - Portland 87:92