Milan i Lacio podelili bodove

BEOGRAD, 28. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Milana igrali su na svom terenu nerešeno sa Lacijom 1:1 i propustili priliku da se izjednače sa Romom na drugom mestu na tabeli italijanskog prvenstva, a lideru Interu približe na bod zaostatka.

Meč je dobro počeo za Milan, koji je u 19. minutu poveo golom Marka Borijela sa penala dosuđenog zbog prekršaja srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova nad Metjuom Flaminijom.

Lacio je, ipak, izjednačio u 32. minutu kada je Štefan Lihtštajner iskoristio dodavanje Kristijana Ledezme i lošu reakciju odbrambenog igrača Milana Luke Antoninija.

Imao je Milan u nastavku nekoliko šansi da stigne do novog gola, Antonini je pogodio i prečku, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Milan je zato ostao na trećem mestu na tabeli, sada sa 60 bodova, dva manje od Rome, koja je juče u derbiju kola savladala Inter sa 2:1. Inter se zadržao na liderskoj poziciji, ali sada samo sa bodom više od Rome.

Četvrti je Palermo, koji je sinoć savladao Bolonju sa 3:1 i sada ima 51 bod.

Slede Napoli i Juventus sa po 48 bodova.

Juventus je ranije danas savladao Atalantu sa 2:1 i prekinuo niz od četiri meča bez pobede.

Torinski tim je poveo golom kapitena Alesandra del Pjera u 30. minutu, a izjednačio je Nikola Amoruso u 45. Pobedu torinskim crno-belima doneo je Felipe Melo golom u 82. minutu.

Napoli je golom Paola Kanavara pobedio Kataniju sa 1:0.

Fiorentina je na svom terenu pobedila Udineze sa 4:1 uz gol crnogorskog reprezentativca Stevana Jovetića, poslednjeplasirani Livorno igrao je nerešeno sa Barijem 1:1, a istim rezultatom završena je utakmica Sampdorija-Kaljari.

Bez golova završile su se utakmice između Sijene i Đenove, odnosno Kjeva i Parme.

Sijena - Đenova 0:0

Sampdoria - Kaljari 1:1 (0:0)