Pobede Bajerna i Liona

BEOGRAD, 30. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Mančester junajted sa 2:1, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona.

Poveo je Mančester golom Vejna Runija u drugom minutu, a domaći igrači su do pobede došli golovima u drugom poluvremenu. Frank Riberi izjednačio je u 77. minutu, a trijumf nemačkoj ekipi doneo je Ivica Olić pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Revanš utakmica igra se 7. aprila na Old Trafordu, a Junajted će pokušati da četvrtu godinu uzastopno stigne do polufinala najelitnijeg evropskog takmičenja.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici fudbaleri Liona pobedili su na svom terenu Bordo sa 3:1.

Dvostruki strelac u pobedi domaće ekipe bio je Lisandro Lopes, koji je golove postigao u 10. i 77. minutu. U strelce se upisao i Brazilac Bastos, u 32. minutu.

Jedini gol za goste postigao je marokanski fudbaler Moran Šamah u 14. minutu.