Valjadolid pobedio Sevilju

BEOGRAD, 13. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Sevilje izgubili su na gostovanju kod Valjadolida sa 2:1 u prvoj utakmici 32. kola španskog prvenstva i propustili priliku da preuzmu četvrto mesto na tabeli od Majorke.

Valjadolid, koji je do ovog kola bio pretposlednji na tabeli, zabeležio je prvu pobedu u poslednjih pet utakmica, dok je Sevilja doživela poraz nakon dva prvenstvena trijumfa.

Domaća ekipa povela je golom Dijego Kosta u 42. minutu, a vođstvo Valjadolida duplirao je Mateus Manuš u 54. minutu. Sve što je Sevilja uspela da uradi do kraja utakmice bio je "utešni" pogodak Huana Kale u 83. minutu.

Reprezentativac Srbije Ivica Dragutinović odigrao je celu utakmicu za Sevilju.

Veoma važne bodove u borbi za opstanak večeras je osvojila i ekipa Tenerifa koja je u gostima savladala Sporting Hihon sa 2:0.

Golove za Tenerife postigli su Manolo Martinez u 70. i Alehandro Alfaro u 87. minutu. Srpski internacionalac Milan Smiljanić meč je odgledao sa klupe Sportinga.