Totenhem pobedio Arsenal

BEOGRAD, 14. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Totenhema pobedom od 2:1 nad londonskim rivalom Arsenalom ostali su u trci za osvajanje četvrtog mesta i istovremeno sveli na teoriju šanse "tobdžija" u borbi za titulu prvaka sa Čelsijem i Mančester junajtedom.

Totenhemu je to bila prva prvenstvena pobeda nad rivalom iz severnog Londonda u poslednjih 11 godina.

Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola, a nakon večeršnje zaostale utakmice, trećeplasirani Arsenal ima šest bodova manje od vodećeg Čelsija i dva manje od Mančester junajteda.

Totenhem je  igrao veoma dobro, a do vodećeg gola došao je već u 10. minutu pogotkom debitanta Denija Rouza, koji je uputio precizan udarac sa više od 20 metara.

Domaćin je vođstvo udvostručio u 47. minutu, kada je Garet Bejl iskoristio sporost Arsenalove odbrane i postigao prvi prvenstveni gol posle dve i po godine.

Tek nakon drugog primljenog gola Arsenal je zaigrao mnogo ofanzivnije, a u 85. minutu asistenciju Tea Volkota iskoristio je Niklas Bendtner i smanjio na 2:1.

Iako su u samoj završnici imali veliku terensku inicijativu, osim nepreciznim centaršutevima u kazneni prostor Totenhema, fudbaleri Arsenala nisu uspeli ozbiljnije da ugroze golmana "pevaca" Gomesa.